De Generatieregeling is er voor medewerkers in hun laatste loopbaanfase
RegelingLoopbaanVitaliteit
Met de Generatieregeling bieden cao-partijen medewerkers de mogelijkheid om maximaal vijf jaar voor de AOW-leeftijd deel te nemen aan een regeling waarbij de medewerker 80% van het huidige aantal werkuren gaat werken, het salaris op 90% wordt uitbetaald en de pensioenopbouw voor 100% doorloopt. Voor medewerkers vanaf FWG 60 geldt dat sprake moet zijn van een belastende functie. Medewerkers die ingeschaald zijn tot en met inpassingstabelnummer 23 kunnen deelnemen aan een 80-95-100 regeling. Cao-partijen beogen met de Generatieregeling dat medewerkers tot aan het einde van hun loopbaan gezond en fit kunnen blijven werken.
De rekenhulp voor HR
Voor de uitwerking van de Generatieregeling op organisatieniveau hebben cao-partijen de rekentool Generatiepact laten ontwikkelen. Deze rekentool is bedoeld om het beleidsvormingsproces in de organisatie te ondersteunen. Met de rekentool kan de Generatieregeling worden doorgerekend op basis van de eigen personeelsgegevens van de organisatie. Deze tool geeft een indicatie van de effecten in formatie en kosten van de Generatieregeling voor de organisatie. De uitkomsten zijn indicatief en bedoeld als ondersteuning bij het beleidsproces.
Laat medewerkers vitaal en veilig hun pensioen halen met de regeling Vervroegd Uittreden
Je wilt natuurlijk dat jouw medewerkers met plezier tot aan hun pensioen blijven werken. Maar wat als dat niet gaat? Het werk in de ggz kan lichamelijk en mentaal belastend zijn.